Model SVJ oficjalnie. Kolejna bestia od Lamborghini

Włoski producent podgrzewał atmosferę, przed premierą modelu SVJ, niczym rasowy marketingowiec. Zdjęcia, filmy i pobity rekord na słynnym niemieckim torze. Najnowsze Lamborghini już jest.

 

Włoski producent pokazał swoje najnowsze dzieło podczas festiwalu Pebble Beach w Kalifornii. Lamborghini SVJ zostało wyposażone w wolnossący silnik V12, które generuje 770 KM. Jest to najmocniejszy, wolnossący silnik jaki powstał we Włoszech. Połączenie tej potężnej mocy z aktywną aerodynamiką, zaowocowało przyspieszeniem do „setki” w 2,8 s. Inżynierom udało się zmniejszyć wagę SVJ o około 20 kg. w porównaniu do standardowego modelu Aventador. Aktywna aerodynamika, zwiększyła siłę docisku o 40 proc. oraz zmniejszyła opory powietrza o 1 proc.

 

fot. Materiały prasowe

Producent zamierza wyprodukować jedynie 963 egzemplarze tego wyjątkowego auta, z czego 63 będą ściśle limitowanymi wersjami. Mają być one hołdem dla roku założenia włoskiej marki (Lamborghini powstało w 1963 roku). Ceny mają zaczynać się od 517 tys. dol. (równowartość 1,9 mln) zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *